Blog
S cieľom poradiť a pomôcť potencionálnym zákazníkom s problematikou azbestového nebezpečenstva sme pre Vás zaviedli tento blog.
Určite aj Vy občas zachytíte informáciu, že Slovenská Obchodná Inšpekcia sťahuje z obehu tovar, ktorý nevyhovuje bezpečnostným alebo hygienickým predpisom.
Vzhľadom na to, že na Slovensko sa tovar dováža prakticky z celého sveta, je potrebné byť obozretný.
Ak sa domnievate, že sa vo Vašom dome poškodili materiály, ktoré by mohli obsahovať azbest, je potrebné čím skôr prijať preventívne opatrenia, aby ste sa vyhli riziku expozície azbestom.
Aj keď o azbeste toho nemusíte vedieť veľa, určite je dobré vedieť aspoň základnú informáciu – azbest je nebezpečná karcinogénna látka, ktorej by ste sa určite mali vyhýbať.
Je dôležité si uvedomiť, že škodlivé sú všetky druhy azbestu. Azbest je tvorený dlhými vláknitými štruktúrami, ktoré sa štiepajú po dĺžke. Po narušení štruktúry azbestu sa do ovzdušia uvoľňujú ihličky, ktoré sa po vdýchnutí dostávajú do pľúc. Dráždia ich, a po čase môžu spôsobiť vznik rakovinového nádoru. Azbest je silne karcinogénna látka, preto je jeho používanie v súčasnosti zakázané.
Azbest veľmi často nachádzame v komerčných budovách. Tie, ktoré boli postavené počas rozmachu v 80-tych a začiatkom 90 rokov častokrát obsahujú stavebné materiály s obsahom azbestu.
Alergická sezóna je v plnom prúde, takže môže byť ťažšie presne zadefinovať, čo spôsobuje Vaše zdravotné problémy.
Mnoho príznakov alergie je rovnakých ako komplikácie po vystavení sa azbestu. Problém je v tom, že príznaky expozície azbestu sa môžu ľahko zameniť s prejavmi alergie
Zistenie, že máte doma azbest, môže byť stresujúce. Kedy by ste si ho mali dať odstrániť? Ste vystavený riziku? Aký nebezpečný je azbest? To sú všetko platné otázky, na ktoré Vám radi odpovieme.
Materiály obsahujúce azbest sú pre vaše zdravie veľmi nebezpečné a môžu spôsobiť ťažké ochorenia. Ak vaša nehnuteľnosť obsahuje azbest, je nevyhnutné, aby ste ho čo najskôr odstránili.
Choroby spojené s azbestom majú veľké množstvo príznakov a spoľahlivo ich dokáže posúdiť len odborník.
Je úplne v poriadku, ak si nehnuteľnosť rekonštruujete sami, vo vlastnej réžii. Čo je však horšie, sú nemilé prekvapenia, ktoré počas rekonštrukcie nikto neočakával. Až po odkrytí povrchových materiálov, prípadne odstránení podlahy majiteľ zisťuje, z čoho bol vlastne dom postavený.