Blog

S cieľom poradiť a pomôcť potencionálnym zákazníkom s problematikou azbestového nebezpečenstva sme pre Vás zaviedli tento blog.

[Nechajte si vypracovať nezáväznú cenovú ponuku na likvidáciu azbestu]

Prenechajte starosti s azbestom na nás!

Potrebujete sa zbaviť škodlivého azbestu a nemáte predstavu ako funguje samotná sanácia a ako postupovať? Rozumieme vám. Z toho dôvodu sme u nás zaviedli možnosť vypracovania nezáväznej cenovej ponuky.

[Prečo si ľudia myslia, že azbestovocementové strechy sú stále bezpečné?]

V súčasnosti je azbest v Európskej únii zakázaný, no stále sa vyskytuje vo forme striech, potrubí, izolácií či iným materiáloch ako pridaná zložka.

[Aké sú zdravotné následky z pôsobenia azbestu?]

Povolania pri ktorých je riziko vystavenia azbestu vysoké - nie je ich veľa, no napriek tomu predstavujú veľkú skupinu ľudí, ktorí podstupujú toto riziko na pracovisku dennodenne.  

[Aké opatrenia musí dodržať firma oprávnená na likvidáciu azbestu?]

V tomto článku by sme chceli poukázať na dôležitosť odstránenia azbestu oprávnenými firmami a v žiadnom prípade nie vo vlastnej réžii.

[Ako sa postaviť k problému „azbest“ pri demolácii budov?]

Je všeobecne známe, že rozsah použitia azbestových vláken je vo svete obrovský a jeho výskyt nezvratný. 

[Azbest – jeho riziká a budúcnosť]

Azbest zaraďujeme medzi vláknité minerály prirodzene sa nachádzajúce v zemskej kôre. 

[FAKTY a MÝTY o azbeste!]

Rozhodli sme sa pozrieť na viacero mýtov, ktoré o azbeste kolujú medzi ľuďmi. Sú naozaj pravdivé? Prečítajte si náš článok a zistite viac.

[Je nebezpečenstvo azbestu stále rovnako vysoké?]

Téma azbestu sa môže zdať už obohratou platňou. Avšak neuberá na dôležitosti a závažnosti problému. Z času načas sa pripomenie v médiách, bohužiaľ skôr v negatívnom slova zmysle. Prečo sa o ňom nehovorí viac? 

[Pozor na azbest v školách a škôlkach!]

Z logistické hľadiska je potrebné naplánovať celý proces likvidácie nebezpečného odpadu tak, aby samotné deti neboli nijakým spôsobom ohrozené počas sanácie ani po nej.

[Obnova verejných budov je v plnom prúde. Na čo treba myslieť vopred?!]

V tomto blogu sa pozrieme na verejné budovy a ich rekonštrukcie. Ak sa predpokladá prítomnosť azbestu, je dobré vyhnúť sa situáciám, ktoré môžu ohroziť prerábku a navýšiť rozpočet.

nasledujúce
Pozor! Azbest môže vážne poškodiť zdravie
Ochrana osobných údajov
Kontakt
Fotogaléria

    

The company has implemented an integrated management system focused on quality assurance, environmental protection and occupational safety.